FDM TERÁPIA
Az FDM terápia krónikus és akut fájdalmak csökkentésére alkalmazott hatékony manuális és eszközös kezelési módszer.
A fascia disztorziós modell (FDM) technika egy manuális terápiás módszer, amelyet különféle mozgásszervi fájdalmak és diszfunkciók kezelésére használnak. A módszer középpontjában a fascia (a kötőszöveti rendszer, amely az izmokat, inakat és szerveket borítja) áll, és az FDM szerint a fájdalom és a mozgásproblémák sok esetben a fascia disztorziójából, azaz csavarodásából, elmozdulásából összetapadásából erednek. Az FDM technika célja ezen elváltozások felismeréséből és kezeléséből áll.
Az FDM technika hatékony lehet az alábbi területeken:
Akut fájdalmak kezelése: pl. lumbago, hirtelen kialakult, műtétet nem igénylő ízületi panaszok, rándulások, izomhúzódások, mikroszakadások stb.
Krónikus fájdalmak kezelése: befagyott váll, krónikus derékfájás, krónikus ízületi vagy izomfájdalmak, krónikus nyaki fájdalom.
Mozgásbeszűkülés javítása: befagyott váll, műtétek vagy sérülések utáni ízületi mozgásbeszűkülések, mozgáshiányból vagy túlterhelésból adódó mozgásbeszűkülések.
Sportsérülések kezelése: rándulások, ín- vagy izomhúzódások, hirtelen kialakul, műtétet nem igénylő fájdalmak.
Fejfájások és migrének enyhítése, esetleg teljes megszűntetése
Az FDM fontos előnye, hogy a terápia során a terapeuta a fájdalom vagy diszfunkció helyének és típusának megfelelő technikát alkalmaz, figyelembe véve a páciens visszajelzéseit. Ezért az FDM célzott, személyre szabott kezelést nyújthat, különösen akkor, ha más terápiák nem bizonyultak hatékonynak.